Ergonomická nosítka pro děti

Nosítko Jožánek Jonáš NEW

Všichni nosíme své děti. Ale proč je nosit na ruce, když v šátku nebo vhodném nosítku pro děti dosáhneme lepší, tzv. ergonomické polohy dítěte, nejlepší pro jeho vývoj i pohodlí? Navíc můžeme mít volné ruce a nebolí nás z nošení záda, když váha dítěte je správně rozložena. A dostaneme se i tam, kam s kočárkem ne.

Co je to vlastně ergonomické nosítko na dítě? To je takové nosítko, ve kterém má dítě správnou polohu, podporující jeho zdravý vývoj. Záda jsou zakulacená, nohy pokrčené, zadeček podsazený, kolena jsou výš než zadeček. Záda mají oporu látky po celé své délce, aby se váha těžké hlavičky plynule rozložila do celé délky zadové opěrky nosítka a netlačila ve vzpřímené poloze na páteř. Poloha podsazeného zadečku a pokrčených, doširoka roztažených nohou zase umožňuje ideální prokrvení kyčlí a tím i dozrávání kyčelních jadérek. Mnohdy nošení dítěte v šátku nebo ergonomickém nosítku může nahradit i tzv. široké balení.

Na trhu se vyskytují bohužel i dětská nosítka, v nichž dítě nemůže zaujmout správnou polohu. Jejich široká nabídka v běžných i internetových obchodech bohužel ukazuje, jak málo se u nás ví o "správném nošení dětí". Takovým nosítkům se říká lidově "visítka" a vyznačují se malou šíří látky mezi nožičkama dítěte, kdy látka nesahá od kolínka ke kolínku a neumožňuje tak podsazení pánve. Nožičky dítěte pak visí dolů a pánevní oblast je přetížena. Obvykle tato poloha dítěti ze zjevných důvodů ani nebývá pohodlná, protože dítě v nosítku v podstatě "visí za rozkrok". Taková nosítka pro děti mívají obvykle i další významnou vadu, a tou je vyztužená, rovná zádová opěrka, která neumoňuje opřenému dítěti zakulatit záda a tím rozložit váhu hlavičky po celé délce zad. Opět se váha hlavičky přenáší po páteři až na pánevní oblast. Taková vyztužená zádová opěrka může způsobovat i zbytečné přehřívání dítěte v teplých dnech. Ke všemu taková dětská nosítka nebývají ani pohodlná pro nosícího rodiče, protože váha dítěte není správně rozložena a celkově se kvůli takovým nosítkům člověku nošení spíše znechutí.

Kdo vyzkouší pořádné ergonomické nosítko na miminko nebo větší dítě, bývá překvapen, že váhu dítěte skoro necítí, je schopen ho nosit déle, dítě v pohodlné poloze je spokojené a obvykle velice brzy usíná. Asi nejznáměnším ergonomickým nosítkem, takovým průkopníkem je nosítko Manduca, ale od dob Manducy se trh hodně vyvinul (snaží se o to i Manduca, protože její první verze není příliš variabilní) a naštěstí i na českém trhu je správných a opravdu výborných nosítek na děti již celá řada a stačí si jen vybrat. Dětská nosítka Jožánek nejen že splňují všechny nároky na ergonomická nosítka pro děti, ale také tvrdé požadavky mezinárodních certifikačních autorit. Bude nám ctí, pokud si vyberete naše nosítko na miminko a nošení si budete Vy i Váš poklad užívat.

 

Co jsou to vlastně ergonomická nosítka pro děti?

Ergonomickým nazýváme nosítko tehdy, pokud v něm dítě zaujímá tzv. ergonomickou polohu.

A co vlastně znamená „ergonomická poloha“ při nošení dítěte?

Ergonomická poloha dítěte v nosítku se snadno pozná tak, že kolena dítěte jsou pokrčená a jsou výš než zadeček, a tvoří spolu pomyslné písmeno "M". Tím se dosáhne podsazení pánve a zakulacení zad. 

Proč by dítě v nosítku mělo mít ergonomickou polohu?

Zakulacená záda uvolní prostor mezi obratly, které pak netlačí jeden na druhý vlivem přenesené váhy těžké hlavičky dítěte ve vzpřímené poloze.

Ergonomická nosítka na děti umožňují zakulacení zad, přitom je ale zádová opěrka nosítka zakulaceným zádům pevnou oporou, a tělo se v nich nehroutí.

Kdyby se váha hlavičky nerozložila plynule do celé délky zad, přenášel by se tlak působící mezi obratly až na pánevní oblast a celé tělo, jehož svalový korzet ještě není dostatečně zpevněný, by bylo přetížené. V ergonomickém nosítku je tělo bezpečně podepřené, přitom ale maximálně uvolněné ve své přirozené poloze tak, jako bylo v prenatálním období.

A co kyčle, je to pro ně nosítko dobré?

Poloha doširoka roztažených a pokrčených nožiček nožiček umožňuje ideální prokrvení okolí kyčelních kloubů a tedy výhodné podmínky pro dozrávání kyčelních jadérek. V mnoha případech nošení v šátku či ergonomickém nosítku již nahradilo tzv. široké balení doporučované ortopedy jako prevence či léčba pozitivního klinického nálezu při vyšetření kyčelních kloubů novorozenců a miminek.

Široké balení je vložení více bavlněných plen mezi nožičky dítěte tak, aby zůstaly široce roztažené, přičemž tato poloha je velice podobná té, jakou dítě zaujímá právě v šátku nebo ergonomickém nosítku.

Jak poznám nosítko, ve kterém dítě bude moci zaujmout správnou polohu, tedy ergonomické?

Správné polohy nožiček dítěte dosáhneme v nosítku, ve kterém látka dítěti sahá, a tím pádem ho podepírá, zhruba od kolínka ke kolínku, resp. od jedné podkolenní jamky ke druhé.

Nosítko musí být navíc v oblasti zadečku alespoň trochu vytvarované tak, aby zadeček dítěte „zapadl“ do jamky. Pokrčením nohou s koleny nad úrovní zadečku se automaticky podsadí pánev dítěte. Dítěti je taková poloha i příjemná, protože váha nohou nespočívá na okrajích nosítka a dítě netlačí do stehen.

Látka by zároveň neměla být ale tak široká, aby sahala až za podkolenní jamky (na lýtka). Dítě by pak nemohlo zcela pokrčit nohy a volně jimi pohybovat, což by způsobovalo nevhodný tlak v bederní oblasti. Navíc by se nohy hůře prokrvovaly, dítěti by to pak po chvilce bylo i nepříjemné.

Jak bezpečně poznám nosítko, které není ergonomické?

Ergonomickým nelze nazvat nosítko, které je vyztužené tak, aby drželo rovný tvar, jako je to např. u batohů. Bohužel je to běžný znak stále i u mnoha zahraničních, celosvětově prodávaných typů nosítek, která seženete běžně v prodejnách s kočárky i na mnoha e-shopech.

Další vadou těchto dětských nosítek je příliš úzký pruh látky mezi nohama dítěte, látku nelze nastavit od kolena ke koleni, ani se tomu přiblížit a dítě v nich v podstatě "visí za rozkrok", s nataženýma nohama mířícíma dolů. Tato poloha je nevhodná, váha celé horní poloviny těla se přenáší na oblast pánve. Dítěti je po chvilce nošení takové nosítko obvykle i nepohodlné, ze zjevných důvodů. Nenechte se ale mýlit, dítě nemusí "ohlásit" nevhodnou polohu. Děti hodně vydrží a nadšení ze změny, rozhledu a hlavně blízkosti rodiče, může být větší, než nepohodlí nosítka. Dítě spokojené v nevhodném nosítku všask neznamená, že je jeho poloha v pořádku a nezpůsobí mu nepohodlí

Tato nosítka jsou často označována jako „klokanky“, a tento pojem je bohužel netransparentně používán často i pro ergonomická dětská nosítka, resp. hází všechna nosítka na miminka a děti do jednoho pytle. Je to zastaralý pojem užívaný většinou těmi, kdo neměli možnost ještě do problematiky nosítek proniknout. „Poučenější“ tento typ nevhodného nosítka označují jako „visítka“

Proč se nevhodná nosítka vůbec prodávají?

Bohužel se o nošení dětí v nosítku nebo šátku pořád celkem málo ví, resp. osvěta odborného personálu v prodejnách, ale např, i u zdravotnického personálu, je stále jen velice malá. 

Skoro na každém výletě za nějakým turisticky atraktivním cílem nevhodná nosítka potkáte. Je to škoda, rodiče mající taková nosítka to myslí dobře, chtějí dítě nosit a dávají mu to hlavní a nejdůležitější, blízkost, kontakt a pocit bezpečí. Bohužel tito rodiče neví, že může být nošení pro dítě a pro oba výrazně pohodlnější. Taková "visítka" jsou totiž k sehnání skoro v každém obchodě s kočárky, ale o rozdílu mezi nosítky už tam obvykle nikdo neinformuje, často ani neví.

Kvalitní ergonomická nosítka nejsou nejlevnější, a i to může být důvodem, proč člověk, který se v problematice nošení dětí příliš neorientuje, sáhne po levném visítku vyrobeném v Číně, když neví o rozdílech mezi nosítky. Často si nosítko na miminko pořizují lidé, kteří ho nemají vyzkoušené a neví, jestli jim a dítěti bude nošení pohodlné, tak sáhnou po levnějším produktu. Obvykle pak s nevhodným nosítkem zjistí, že nošení není pohodlné a nosit brzy přestanou.

A co nošení čelem dopředu, aby dítě mělo rozhled?

Nedoporučuje se nosit dítě vpředu na těle čelem od rodiče. V první řadě není možné tak docílit správné polohy zad a nohou, a také to není doporučováno kvůli přemíře podnětů, kterým se unavené dítě nemůže bránit, což může způsobovat jeho stres. Tento stres odpadá, pokud je dítěte nošeno čelem k rodiči, ať vepředu na jeho těle nebo na zádech, kdy se kdykoli může u rodiče "schovat" tak, že si o něj opře hlavu a zavře oči a cítí se bezpěčně, což je velká škoda

Z čeho jsou ušitá ergonomická nosítka?

Správným materiálem pro výrobu ergonomických nosítek je pevná látka- tkanina. Úplet je příliš elastický, zatížený se přliš prověšuje a není tedy vhodný.Tkanina by měla být nejlépe z přírodních materiálů, kvůli kontaktu s kůží i ústy dítěte. Většina výrobců tedy šije nosítka z bavlněné tkaniny, která je prodyšná, příjemná na omak a lehce se udržuje běžným praním. V tomto ohledu nad všemi tkaninami vítězí ty, které jsou tkány takovou vazbou příze, která je pevná v podélném a pružná v příčném směru. Takové tkaniny se používají pro výrobu šátků na nošení dětí. Jsou nejměkčí a nejlépe se přizpůsobí tělu dítěte. Jožánek si pro tyto účely nechává tkát vlastní „šátkovinu“, ze které jsou naše nosítka šita. Tyto tkaniny jsou nicméně výrazně dražší než běžně dostupná bavlněná plátna, takže i zvyšují cenu nosítek. Pokud se Vám líbí nějaké plátěné nosítko, jistě jím nic nezkazíte, pokud Vám i dítěti dobře „padne“. Ale šátková nosítka jsou právem považována za nejpohodlnější pro dítě.

Správná velikost nosítka je základ!

Nosítko může být ergonomické, ale pokud je dítěti malé, ergonomické polohy v něm stejně dosáhnout nelze. Proto je důležité pro dítě vybrat nosítko vhodné velikosti. Na českém trhu je vhodných nosítek velké množství, a to v různých velikostech. Některá nosítka jsou jednovelikostní, ty vydrží dítěti jen po určitý čas, ale i tento může být plně dostačující, pokud nosítko sháníte jen na vykrytí určitého období. Jiná nosítka jsou takzvaně rostoucí. Velikost rostoucích nosítek lze postupně přizpůsobovat velikosti dítěte.

V podstatě žádné nosítko není ideálně vhodn, resp. plně nepokryje období už od narození do třeba 3-4 let věku dítěte, kdy ještě třeba na delších výletech budete chtít nosit. Některá nosítka se k tomu blíží, ale vždy je to o kompromisech. Buď je nosítko vhodnější pro ty úplně maličké, nebo pro ty větší. Asi nejlepším řešením, co přišlo na svět, je v tomto ohledu nosítko s vázacími ramenními popruhy, s inspirací v tradičních japonských mei-tai nosítkách. Oproti tradičním mei-tai nosítkům mají ta moderní obvykle širší ramenní popruhy, což umožňuje jejich roztažení okolo maličkého dítěte a jeho dokonalou podporu ze stran, jako je tomu v šátku. U větších dětí, kterým již látka nosítka nesahá „od kolínka ke kolínku“ zase tyto vázací popruhy, ať úzké nebo široké, „doženou“ šíři látky mezi nožičkama a v pohodě v některých takových nosítkách můžete nosit do 2 let věku dítěte i déle. „Daní“ za takovou velkou míru přizpůsobení jsou právě ty vázací ramenní popruhy, které mohou nezkušené odrazovat. Ale nemusíte se bát, navázat dítě do takového nosítka zvládne každý, po chvilce cviku i tatínkové a babičky. :-) Moderní „mei-tai“ nosítka mají oproti těm tradičním většinou i tvarování pro zadeček, aby šlo lépe dosáhnout ergonomické polohy dítěte, někdy vyztužené části ramenních popruhů a většinou vyztužený bederní pás. Ten bývá vázací nebo častěji na přezku, jako u klasických nosítek. Takovým nosítkům se někdy také říká hybridní. Jedno takové polovázací nosítko máme v nabídce, typ ANETA.

Nosítka od narození mívají označení „newborn“ nebo u spousty značek jednoduše minia jde u nich hlavně o to, aby v nich dítě mělo dokonalou podporu hlavičky a také oporu proti hroucení do stran. Nejlépe hodnocená jsou v tomto směru právě nosítka s vázacími ramenními popruhy, protože dítě jimi obepnete a zpevníte jako v šátku.

Od chvíle, kdy dítě začne samo držet hlavičku, tedy plusminus v období okolo 4 měsíců věku dítěte,  se otevírá asi nejširší nabídka nosítek, vč. těch mainstreamových. Tato nosítka jsou obvykle vhodná min. do 1 roku věku dítěte, obvykle tak do 1,5roku, i do 2 let. Záleží na značce, typu a na tom, jestli je nosítko rostoucí nebo ne. Faktem je, že v tomto věku jsou děti nošené nejčastěji. Menší děti bývají v praxi nošené méně (i když by to zrovna potřebovaly nejvíce), nebo jsou třeba nošené od narození v šátku, protože mají delší období spánku a častěji se kojí a maminka nemusí pořád vázat/rozvazovat. Potom začnou maminky hledat něco rychlejšího a sahají často po nosítku, ať už výhradně, nebo na střídačku se šátkem. Těm, co plánují nosit hlavně menší dítě, takové nosítko může postačit na občasné poponesení dítěte s „bolavýma nožičkama“ na výletech i třeba do 3 let, byť by se mnou ortodoxnější vyznavačky nošení dětí nesouhlasily. Čím má dítě delší nohy, tím víc jejich váha už tlačí na okraje nosítka a dětem takové nošení už není dlouho pohodlné. O to více ale chtějí chodit, takže svůj účel to také jistě plní. :-)

Naším nejvíce rostoucím typem přezkového nosítka, je Jonáš NEW. Ergonomické nosítko Jonáš NEW vhodný pro děti od  cca 2 měsíců, resp. 60cm až do 3 let. Je odpovědí na dotazy po jediném nosítku, které vydrží po celé nosící období. Má unikátní systém regulace šíře nosítka mezi nožičkama. Samozřejmostí je nejen možnost regulace výšky zádové opěrky, ale i další možnost regulace zádové opěrky tak, aby i malá miminka byla perfektně podsazená. Daní za tuto velkou přizpůsobivost dětem, v jejich výšece je třeba 40-50cm rozdíl, je vícero různých nastavení, které mohou nosiče-začátečníka trochu mást. Vše je však popsáno v návodu, instruktážních videích a rádi Vám s nastavením i poradíme. Jak se Vám podaří nastavit na Vás a Vaše dítě, oblečení nosítka pak je superrychlé a není potřebanic dalšího nastavovat. To přijde zas až Vám dítě trochu povyroste a Vy nosítko budete potřebovat více roztáhnout na šířku i výšku.

Pokud jste se rozhodli nosítko pořizovat až ve věku dítěte okolo 6-8 měsíců věku, nebo až třeba v 1 roce dítěte, a chcete i s větším dítětem absolvovat delší výlety, můžete zvolit rovnou batolecí nosítko obvykle označované jako „toddler“ nebo potom i nosítko pro předškoláky „preschool“ (ta nejsou příliš rozšířená). Jsou toddler nosítka, která ale v pohodě vystačí do 3-4 let, a to hlavně pokud jsou rostoucí.

Kromě dostatečné podpory pod zadečkem a nožičkama bývají toddler nosítka celkově robustnější, dítě má tedy podporu za celými zády, může si do nosítka i schovat ručičky, pohodlně se v něm vyspat a podobně. Také tato nosítka mívají už širší nebo alespoň více polstrované ramenní popruhy a nosnější bederní pás, aby se váha těžšího dítěte lépe rozložila na nosiče, protože 15-20kg dítě už je při delším nošení znát.

Takové nosítko pro větší děti v naší nabídce najdete pod označením DAN. Oproti Jonášovi NEW je naše batolecí nosítko jednodušší, s málem "nastavovátek". Má z našich nosítek nejbytelnější bederní pás a nejširší ramenní popruhy, tvarované jako to bje běžné u batohů.

Pokud chcete nosit své dítě úplně hned od narození, pak je třeba se připravit na to, že Vám nejspíš nevystačí jedno nosítko na celé nosící období, to je realita, které se nebraňte. :-) Nosítka jsou celkem dobře „obchodovatelná komodita“, a to hlavně v lokálních nosících skupinkách a na sociálních sítích.

V nabídce naší značky Jozanek jsou nosítka všech 3 typů. Ideální schéma pro dítě nošené od narození je tedy nosítko s vázacími ramenními popruhy (typ ANETA), které je sice rostoucí, ale poslouží vám jako šátkové nosítko pro novorozence, a ve chvíli, kdy se dítě blíží velikosti 80 můžete pořídit toddler nosítko DAN (pakliže byste nosili hodně a vázací nosítko už by Vám nebylo pohodlné- jinak můžete min. do 2 let v pohodě nosit jen v tom vázacím).

Pokud chcete jedno dětské nosítko na celé nosící období a první cca 2-3 měsíce  (do cca 60cm výšky dítěte) se nošení klidně vzdáte nebo nosíte úplně malé miminko nejdřív v šátku, pak je ideální volbou JONÁŠ NEW, který Vám vydrží až do 3-4 let věku dítěte.

 

Cena a štítky
Barva
(5)
(4)
(1)
(7)
(3)
(4)
(3)
(4)
(1)
(3)
(5)
Zobrazit vybrané
Velikost
(12)
(13)
(13)
(1)
(1)
Zobrazit vybrané
40 produktů
Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, smaragdově zelené
Kód:BC02-SMA2D

Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, smaragdově zelené

2 790 Kč
Skladem
Ergonomické nosítko s vázacími ramenními popruhy pro děti od narození do 2 let, vel. 56-92
Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, malinové
Kód:BC02-MALD

Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, malinové

2 790 Kč
Skladem
Ergonomické nosítko s vázacími ramenními popruhy pro děti od narození do 2 let, vel. 56-92
Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, modré
Kód:BC02-MODD

Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, modré

2 790 Kč
Skladem
Ergonomické nosítko s vázacími ramenními popruhy pro děti od narození do 2 let, vel. 56-92
Tento produkt nelze zakoupit
Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, šedé
Kód:BC02-SEDD

Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, šedé

2 790 Kč
Dočasně nedostupné
Ergonomické nosítko s vázacími ramenními popruhy pro děti od narození do 2 let, vel. 56-92
Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, bordo sovy
Kód:BC02-SOVYBOR

Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, bordo sovy

2 990 Kč
Skladem
Ergonomické nosítko s vázacími ramenními popruhy pro děti od narození do 2 let, vel. 56-92
Novinka
Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, mint sovy
Kód:BC02-SOVYMINT

Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, mint sovy

2 990 Kč
Skladem
Ergonomické nosítko s vázacími ramenními popruhy pro děti od narození do 2 let, vel. 56-92
Novinka
Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, oranžové oko indiána
Kód:BC02-OKOCIH

Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, oranžové oko indiána

2 990 Kč
Skladem
Ergonomické nosítko s vázacími ramenními popruhy pro děti od narození do 2 let, vel. 56-92
Novinka
Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, černé spirály
Kód:BC02-SPICER

Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, černé spirály

2 990 Kč
Skladem
Ergonomické nosítko s vázacími ramenními popruhy pro děti od narození do 2 let, vel. 56-92
Novinka
Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, zelené spirály
Kód:BC02-SPIZEL

Šátkové nosítko pro děti od narození ANETA, zelené spirály

2 990 Kč
Skladem
Ergonomické nosítko s vázacími ramenními popruhy pro děti od narození do 2 let, vel. 56-92
Novinka
Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, malinově růžové
Kód:BC03-MALD

Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, malinově růžové

2 978 Kč
Skladem
Batolecí (toddler) nosítko pro děti cca od 8 měsíců min. do 3 let, vel. 74-104
Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, smaragdově zelené
Kód:BC03-SMA2D

Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, smaragdově zelené

2 978 Kč
Skladem
Batolecí (toddler) nosítko pro děti cca od 8 měsíců min. do 3 let, vel. 74-104
Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, šedé
Kód:BC03-SEDD

Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, šedé

2 978 Kč
Skladem
Batolecí (toddler) nosítko pro děti cca od 8 měsíců min. do 3 let, vel. 74-104
Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, modré
Kód:BC03-MODD

Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, modré

2 978 Kč
Skladem
Batolecí (toddler) nosítko pro děti cca od 8 měsíců min. do 3 let, vel. 74-104
Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, bordo sovy
Kód:BC03-SOVYBOR

Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, bordo sovy

3 190 Kč
Skladem
Batolecí (toddler) nosítko pro děti cca od 8 měsíců min. do 3 let, vel. 74-104
Novinka
Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, mint sovy
Kód:BC03-SOVYMINT

Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, mint sovy

3 190 Kč
Skladem
Batolecí (toddler) nosítko pro děti cca od 8 měsíců min. do 3 let, vel. 74-104
Novinka
Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, oranžové oko indiána
Kód:BC03-OKOCIH

Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, oranžové oko indiána

3 190 Kč
Skladem
Batolecí (toddler) nosítko pro děti cca od 8 měsíců min. do 3 let, vel. 74-104
Novinka
Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, černé spirály
Kód:BC03-SPICER

Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, černé spirály

3 190 Kč
Skladem
Batolecí (toddler) nosítko pro děti cca od 8 měsíců min. do 3 let, vel. 74-104
Novinka
Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, zelené spirály
Kód:BC03-SPIZEL

Ergonomické nosítko pro větší děti DAN, zelené spirály

3 190 Kč
Skladem
Batolecí (toddler) nosítko pro děti cca od 8 měsíců min. do 3 let, vel. 74-104
Novinka
Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina, šedé
Kód:BC04-SEDD

Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina, šedé

3 390 Kč
Skladem
Rostoucí přezkové nosítko pro děti od 1 měsíce do 2-3 let. Vel. 62-104. Slintáčky zdarma!
Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina, modré
Kód:BC04-MODD

Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina, modré

3 390 Kč
Skladem
Rostoucí přezkové nosítko pro děti od 1 měsíce do 2-3 let. Vel. 62-104. Slintáčky zdarma!
Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina, smaragdově zelené
Kód:BC04-SMAD

Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina, smaragdově zelené

3 390 Kč
Skladem
Rostoucí přezkové nosítko pro děti od 1 měsíce do 2-3 let. Vel. 62-104. Slintáčky zdarma!
Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina, malinově růžové
Kód:BC04-MALD

Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina, malinově růžové

3 390 Kč
Skladem
Rostoucí přezkové nosítko pro děti od 1 měsíce do 2-3 let. Vel. 62-104. Slintáčky zdarma!
Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina, bordo sovy
Kód:BC04-SOVYBOR

Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina, bordo sovy

3 590 Kč
Skladem
Rostoucí přezkové nosítko pro děti od 1 měsíce do 2-3 let. Vel. 62-104. Slintáčky zdarma!
Novinka
Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina, mint sovy
Kód:BC04-SOVYMINT

Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina, mint sovy

3 590 Kč
Skladem
Rostoucí přezkové nosítko pro děti od 1 měsíce do 2-3 let. Vel. 62-104. Slintáčky zdarma!
Novinka
Tento produkt nelze zakoupit
Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina oko indiána, cihlová
Kód:BC04-OKOCIH

Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, šátkovina oko indiána, cihlová

3 590 Kč
Dočasně nedostupné
Rostoucí přezkové nosítko pro děti od 1 měsíce do 2-3 let. Vel. 62-104. Slintáčky zdarma!
Novinka
Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, spirály černé
Kód:BC04-SPICER

Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, spirály černé

3 590 Kč
Skladem
Rostoucí přezkové nosítko pro děti od 1 měsíce do 2-3 let. Vel. 62-104. Slintáčky zdarma!
Novinka
Tento produkt nelze zakoupit
Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, spirály zelené
Kód:BC04-SPIZEL

Ergonomické rostoucí nosítko JONÁŠ NEW, spirály zelené

3 590 Kč
Dočasně nedostupné
Rostoucí přezkové nosítko pro děti od 1 měsíce do 2-3 let. Vel. 62-104. Slintáčky zdarma!
Novinka
Tento produkt nelze zakoupit
TESTER vázací nosítko ANETA, malinové diamanty
Kód:TESTER-BC02-MALD

TESTER vázací nosítko ANETA, malinové diamanty

2 790 Kč
Dočasně nedostupné
Nosítko k zapůjčení. 30,-Kč/den. V případě následného zakoupení nosítka půjčovné neúčtujeme.
TESTER vázací nosítko ANETA, bordo sovy
Kód:TESTER-BC02-SOVYBOR

TESTER vázací nosítko ANETA, bordo sovy

2 990 Kč
Skladem
Nosítko k zapůjčení. 30,-Kč/den. V případě následného zakoupení nosítka půjčovné neúčtujeme.
TESTER vázací nosítko ANETA, zelené spirály
Kód:TESTER-BC02-SPIZEL

TESTER vázací nosítko ANETA, zelené spirály

2 990 Kč
Skladem
Nosítko k zapůjčení. 30,-Kč/den. V případě následného zakoupení nosítka půjčovné neúčtujeme.
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím