Ergonomické nosítko rostoucí JONÁŠ, modré diamanty

Přezkové ergonomické rostoucí nosítko pro děti od 4 měsíců do 2 let, vel. 62/68-86
Ergonomické nosítko rostoucí JONÁŠ, modré diamanty
Ergonomické nosítko rostoucí JONÁŠ, modré diamanty
Ergonomické nosítko rostoucí JONÁŠ, modré diamanty
Ergonomické nosítko rostoucí JONÁŠ, modré diamanty
Ergonomické nosítko rostoucí JONÁŠ, modré diamanty
Ergonomické nosítko rostoucí JONÁŠ, modré diamanty
2 519 Kč 2 081 Kč bez DPH
Skladem
úterý 8.12Přepravní společností:
KódBC01-MODDVýrobceJOŽÁNEKZáruka24 měsíců
Produkt nebyl hodnocenPřidat hodnocení

Nosítko JONÁŠ (Jozanek BC01) je ryze české ergonomické nosítko, certifikované dle evropské bezpečnostní normy EN13209-2:2016, testováno je do 20kg dítěte. Naší hlavní motivací při jeho výrobě byla pohodlnost (pro nošence i nosiče) a jednoduchost použití.

Vytvořili jsme také unikátní způsob regulace šíře nosítka mezi nožičkama tak, aby toto nosítko vyhovovalo pro miminka i větší děti. Klíčová je možnost pevného zafixování této šíře, a to proti pohybu v obou směrech. Zvláště větší děti, které se třeba vztekají nebo prostě řádí a snaží se v nosítku "skákat", se mohou snažit propínat nožičky a pokud není šíře nosítka pevně fixována, tlakem nohou se látka mezi nožičkama zúží a už nesplňuje nároky na ergonomické nosítko, protože nožičky visí dolů. Naše nosítko umožňuje plynulou regulaci šíře látky mezi nožičkama tak, aby dosahovala od kolínka ke kolínku dětem cca od 4 měsíců do 2 let věku , což odpovídá zhruba velikostem 62/68-86.

Asi nejdůležitejším prvkem pro pohodlí nosící osoby jsou nosné prvky, na které se přenáší váha dítěte.

Bederní pás jsme zvolili tvarovaný tak, aby na něj bylo přeneseno možné maximum váhy dítěte a při nošení tak netlačily ramenní popruhy a nošení nezpůsobovalo bolesti zad nebo nepohodlí. Uprostřed rozšířený bederní pás je velice pohodlný a váhu ideálně rozkládá při nošení vpředu i vzadu. Jeho výztuž je tenká a tužší, je velice pohodlná a nosná. Hlavní důraz jsme kladi na to, aby výztuž bederního pásu nezpůsobovala jeho sesouvání, překrucování pásu a aby netlačila ani při nošení těžšího dítěte.

Na ramenní popruhy jsou kladené zase trošku jiné nároky a proto i jejich výztauže jsou úplně jiné, tlustější a měkčí. Opět zvolené pro maximální pohodlnost. Jsou uzší, než je běžné, lépe se tedy přizpůsobí a nesjíždějí z ramen. Můžete je mezi sebou zapnout tzv. hrudním páskem, aby držely na místě. Pro lepší nošení zvlášť drobných maminek je možné popruhy i křížit. Zde je nutné se ale ještě přeměřit, bederní pás u tohoto typu nosítka nelze uáhnout na méně než cca 68 cm v pase! V oblasti výhledu dítěte jsme popruhy zúžili, jak jen to bylo možné, aby miminku nepřekážely.

Pohodlí nosítka pro nošence je dále zajištěna výztužemi pod nožičkami a měkkým překrytím švu za krkem děťátka.

Zádovou opěrku je možné snížit tak, aby podpírala menším dětem celá záda. U větších, již sedídích dětí to není v bdělém stavu nutné, ale na spánek ano. Výšku zádové opěrky u větších dětí je možné prodloužit pomocí kapucky.

Regulaci umožňují na několika místech i ramenní popruhy.

Pro zajištění hlavičky spícího dítěte nebo jako ochrana před sluncem či větrem slouží kapucka, kterou je možné zúžit i zkrátit, aby vyhovovala jakkoli velkému dítěti při nošení vepředu i vzadu. Kapucku můžete pevně zachytit za spony umístěné na ramenních popruzích. Tyto spony jsou posuvné.

Nosítko je možné velice jednoduše a rychle nastavit. Podrobný popis všech nastavení je k dispozici v návodu, který dostanete spolu s nosítkem.

Noosítko je ušité ze 100% bavlněné "šátkoviny", tedy látky, která se tká stejným způsobem, jako látky, ze kterých se šijí šátky na nošení dětí. Tato tkanina je velice pevná, s obrovskou nosností, ale přitom díky způsobu tkaní (typu vazby) lehce pružná v příčném směru. Tyto vlastnosti zajišťují pevnou oporu i těžkého dítěte, ale zároveň přizpůsobení jeho křivkám. Nosítko je tedy bezpečné, má dlouhou životnost a pro dítě je přitom velice pohodlné. Tuto tkaninu si necháváme vyrábět na zakázku v české tkalcovně. Potom jsou v úpravně tepelně fixovány barvy a látka je vždy otestována na stálobarevnost v potu, ve vodě a v otěru dle evropských norem a je na ní vydán certifikát Oeko-Tex Standard 100, tř. 1. Dále je tkanina testována na působení slin a potu dle české vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 84/2001 Sb..

Nosítko je testováno ve státní zkušebně. Splňuje bezpečnostní požadavky evropské normy EN 13209-2 na měkké nosiče dětí. Nad rámec normy bylo nosítko otestováno na váhu 20kg.

Nosítko nám testovali i fyzioterapeuté, nosítko bylo výborně hodnocené. Na jednotlivá hodnocení se můžete podívat tady nebo tady.

Nosítko na různě starých/velkých dětech si můžete prohlédnout ve fotogalerii všech barev (i těch, co už nejsou dostupné) ZDE.

 

VýrobceJOŽÁNEK
Popis
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím