Jak funguje moderní plenkový látkový systém Haipa-daipa?

Základem je tvarovaná látková plenka Haipa-daipa (Pastelka nebo Klasika), která je tzv. jednovelikostní. To znamená, že roste spolu s miminkem. Na celé plenkové období Vám jich stačí pouze 20-25.
0 Kč 0 Kč bez DPH
Tento produkt nelze zakoupit
Dočasně nedostupné
Přepravní společností:na dotaz
Kód0010329VýrobceJOŽÁNEKZáruka24 měsícůEAN8595680500275
Produkt nebyl hodnocenPřidat hodnocení
 • Základem je tvarovaná látková plenka Haipa-daipa (Pastelka nebo Klasika), která je tzv. jednovelikostní. To znamená, že roste spolu s miminkem. Na celé plenkové období Vám jich stačí pouze 20-25. Plenky jsou vyrobeny z velmi kvalitního bavlněného froté, které zaručuje výbornou absorpční schopnost. Díky unikátnímu střihu, který je chráněn ÚPV, vypadají naše pleny na miminku malé a velmi rychle schnou.

 • Plenka se upevňuje pomocí sponky Snappi®. Jde o sponku z pružného materiálu ve tvaru T. Na koncích je opatřena jemnými zoubky, které se zachytí za látku a plenu hezky drží, aby nepadala, ani když se miminko hodně vrtí.

 • K ochraně oděvu miminka je třeba na vlastní plenu použít ještě svrchní plenkové kalhotky Haipa-daipa, vyrobené z látky, které se říká PUL. Jde o speciální materiál, který je nepromokavý, ale přesto umožňuje pokožce miminka dýchat. Okraje kalhotek jsou obšity velmi jemným microfleecem, aby netlačily.

  Video: Jak používat Látkové pleny, spoku Snappi a Svrchní kalhotky »:

  VIDEO - Jak používat Látkové pleny a Svrchní kalhotky Haipa-daipa

  • 0:00 - 1:25 jednovelikosní látkové pleny
  • 1:25 - 1:35 sponka snappi
  • 1:35 - 2:18 svrchní kalhotky

   

Potřebuji do výbavičky koupit i svrchní kalhotky, nebo mi stačí pouze plenky?

Ke všem plenám je třeba dokoupit i svrchní nepromokavé kalhotky. Vlastní plena funguje pouze jako absorpční složka celého plenkového systému. Svrchní kalhotky pak chrání oděv miminka před provlhnutím a jsou proto nezbytnou součástí plenkové výbavy.

Jak přesně funguje sponka Snappi®?

Sponka Snappi® slouží k upevnění plenky. Na konci každé ze tří „nožiček" na sponce jsou jemné zoubky, které se upevní na plenku podobně jako sponky na pružné obinadlo. Zoubky jsou ale velmi krátké a ne příliš ostré, takže miminku nijak neublíží. Sponka je vyrobena z pružného materiálu a velmi jednoduše se na plenku připevňuje.

Kolik tvarovaných plen a kalhotek je potřeba do výbavy?

Náš plenkový systém je "trojsložkový" :-). Ke každému přebalení miminka potřebujete látkovou plenu Pastelku, která se zapíná na sponku Snappi a Svrchní nepromokavé kalhotky, které chrání oblečení miminka před znečištěním.

Nicmécně, potřebné množství jednotlivých plen a svrchních kalhotek záleží na mnoha okolnostech.

- 1. Látkových plen je třeba víc než Svrchních kalhotek
Svrchní kalhotky se při používání daleko méně špiní, než vlastní plena. Pokud se tedy nestane, že by "něco" uniklo přímo do kalhotek, není třeba je po každém použití prát. Stačí je měnit až, když se Vám zdá, že to potřebují. I tak jsou - zejména kalhotky PUL - ušity z materiálu, který velice rychle schne a dají se proto snadno jen přeprat v ruce.

- 2. Snappi sponek je třeba jen pár
Sponka sappi slouží k upevnění pleny a je proto neustále v permanenci. Po použití ji stačí opláchnout a je možné ji okamžitě použít znovu. Teoreticky by Vám mohla stačit jen jedna, ale doporučujeme 2-3, hlavně proto, že při neustálém používání 24 hodin denně mají životnost cca 9 měsíců.

- 3. Kolik tedy čeho potřebuji
Při volbě množství záleží hlavně na tom, jestli jste se rozhodli 100% látkovat, nebo jestli chcete látkování kombinovat s jednorázovými plenami, např. na noc. Kombinování s jednorázovkami: V takovém případě doporučujeme pořídit si menší množství plen, protože dokoupit je můžete vždycky. Ideální se zdá cca 6 látkových plen, 1-2 svrchní kalhotky od velikosti a 1 sponku snappi. Je to dostatečné množství na jeden den, večer pleny vyperete a pokud by nedoschly, máte vždy v zásobě jednorázovku pro akutní případy. 100% látkování: Jelikož nebudete mít v zásobě jednorázovku pro akutní případy, je třeba mít větčší množství plen i svrchních kalhotek. Pokud máte sušičku doporučovali bychom cca 15 látkových plen, 2-3 svrchní kalhotky od velikosti a 2-3 sponky snappi. Pokud sušičku nemáte je lepší mít plen víc, tady doporučujeme alespoň 18 - 20 plen, 2-3 svrchní kalhotky od velikosti a 2-3 sponky snappi.

- 4. A co vkládací plenkové vložky?
Obvykle zákazníkům doporučujeme, aby si plenkové vložky na začátek vůbec nepořizovali. Malá miminka čůrají tak malinko, že z počátku nejsou plenkové vložky třeba a až se "rozčůrá", můžete je vždy přikoupit v potřebném množství. Osobně jsem měla málo čůravé děti, plenkové vložky jsme nikdy nepoužívali a zbytečně nám pak jen ležely ve skříni.

Podívejte se na naše sady plen a kalhotek.

Kde najdu návod na skládání plen?

Jaký je rozdíl mezi klasickými českými čtvercovkami a čtvercovkami Haipa-daipa?

 • Haipa-daipa čtvercovky jsou šity z froté materiálu s vysokou gramáží (350g/m). Jejich savost je skoro 3x vyšší než u klasických čtvercovek.
 • To znamená, že tam, kde bychom použili 3 klasické čtvercovky, bude jedna Haipa-daipa čtvercovka stačit, což ušetří mnoho práce zejména při věšení a skládání plen.
 • Rozhodnete-li se pouze pro čtvercovky bude Vám jich do výbavy stačit 20-25, stejně jako u tvarovaných plen. Zde je návod na skládání čtvercových plen. Máme je v nabídce z froté, ze kterého šijeme tvarované pleny.

Proč jsou tvarované pleny lepší než čtvercovky?

Osobně mám tvarované pleny raději než čtvercovky z několika důvodů:

 • Přebalování do tvarované pleny je snadnější, zejména u větších miminek, která se hodně vrtí, což oceníte například v čekárně u doktora, když na Vás kouká mnoho zvědavých očí :o)
 • Tvarované pleny miminku dobře padnou a mezi nožičkami miminka nijak „necestují"
 • Tvarované pleny mají okolo nožiček všity gumičky, díky nimž daleko spolehlivěji udrží stolici, a tak předcházejí případným „nehodám".

Jak skladovat a prát použité pleny se dočtete ZDE.

Dají se výrobky Haipa-daipa kombinovat s jinými značkami?

Ano, naše výrobky jsou šity tak, aby je bylo možné kombinovat s jinými výrobky, a to platí jak pro pleny, tak i pro kalhotky.

Co je bio-bavlna?

Bio-bavlna je pěstována bez použití umělých hnojiv, pesticidů a herbicidů. Jelikož, na rozdíl od běžné bavlny, neobsahuje ani zbytky těchto přípravků, je ideální pro jemnou dětskou pokožku, zejména pro děti s atopickým ekzémem.

Co znamená PUL?

PUL je zkratka z angličtiny pro látky polaminované polyuretanem (polyurethan laminate). Haipa-daipa používáme materiál, kde je prodyšný polyuretanový zátěr v tenké vrstvě nanesen na polyesterový úplet. Tento materiál je hypoalergení a je používán ve velké škále odvětví, krom jiného i k lékařským účelům. Laminovat lze i jiné textilie (např. bavlnu, fleece atd.).

Na stránkách uvádíte, že pleny jsou vhodné pro děti do váhy 15 kg, do kolika let to je?

Protože každé miminko je jiné, jsou uváděné údaje o váze pouze informativní, a není proto snadné na tuto otázku jednoduše odpovědět. Ale podle tabulek je průměrné dvouleté dítě vysoké 85-90 cm a váží 12-13 kg, takže do plného nočníkaření pak máte ještě rezervu :o).

Zdá se mi, že plenka je malá, půjde na větší miminko dobře zapnout?

Nemáte se čeho obávat. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že tvarované pleny Haipa-daipa „rostou" s dítětem až do věku, kdy chodí na nočník. Je pouze třeba naučit se, zejména na větší děti, plenu dobře skládat. Velikost plenky se reguluje posouváním „chobotu" tak, aby plena co nejlépe vyhovovala velikosti miminka. U malých dětí se „chobot" obvykle skládá napolovic, u větších dětí pak o jednu třetinu. Je velice podstatné dávat větším dětem plenu tak, aby „uši" a „chobot", pomocí kterých se připevňuje, neseděly dítěti přes boky, ale sahaly až do pasu. Pak je velice jednoduché plenu zapnou. Osobně jsme plenky bez nejmenších problémů používali na dceru až do věku 2,5 let a váhy 14,5 kg.

VýrobceJOŽÁNEK
Zdrojwww.jozanek.cz
Popis
Vaše soukromí je pro nás nade vše
Náš e-shop ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím a pokračovatPodrobné nastavení