Nejčastější dotazy

Tady najdete odpovědi na Vaše nejčastější otázky:

Jaký je původ materiálů, ze kterých šijete? Jaké mají látky atesty?

Všechny bavlněné úplety máme napřímo od výrobce z Turecka. Nebereme žádné skladové, momentálně dostupné materiály, ale zadáváme si do výroby úplety dle našich požadavků a barev, a to ty v nejvyšší možné kvalitě příze, kterou je možné ppoužít. Všechny úplety mají vždy aktuální certifikát Öko-Tex Standard 100 tř. 1, tedy ten nejpřísnější, splňující požadavky na nezávadnost i pro děti už od narození.

Turecko je velmoc, co se týče výroby bavlněných přízí i látek a jejich kvalita je asi velice těžko dosažitelná. V našich začátcích jsme vyzkoušeli dodavatelů více a zjistili jsme, že všechny úplety, které se nám líbily, byly původem právě z Turecka (ačkoli např. v Polsku se spousta firem tváří jako výrobci, ale zboží si nechávají vyrábět právě v Turecku, tak jako my). Oproti tomu české úplety bohužel nikdy nesplňovaly naše požadavky, neodpovídala gramáž, látky měly chlupatější porvch a žmolkovatěly, s barvami byl také problém, stejně jako s dodacími termíny, a v neposlední řadě výrazně vyšší ceny moc nepomáhaly konkurenceschopnosti hotových výrobků. Nechceme házet všechny do jednoho pytle, možná jsou i čestné výjimky, ale my jsme si došli svou cestou k Turkům a naše spokojenost je veliká. Jako u všeho materiálu, pokud jsme s něčím spokojeni, neměníme.
 
Fleece a softshell na českém trhu je všechen z Asie- Čína, Taiwan. Bereme softshell i fleece s atesty 1. a 2. třídy Öko-Tex.

Šátkovina na nosítka je původem z ČR a také má potřebné atesty pro děti již od narození.

Abychom osvětliili trochu atesty. Určitě je dobré vždy hledat látky s těmi nejvyššími atesty. Nicméně, většina firem barví stejnými barvami (právě především barvy jsou to, co se testuje), nicméně "držba" ´mezinárodních certifikátů je velice drahá záležitost a čím vyšší atestace, tím dražší. Poplatek se platí každoročně a jedině při každoroční aktualizaci je atestace platná.. Spousta i velkých výrobců, není-li ze strany jejich největších zákazníků tlak na nutnost certikace např. právě Öko-Tex Standard 100 Class I, tak si nechávají pouze certifikaci 2. třídy, tedy pro děti od 3 let. Je potom na výrobcích nebo dovozcích samotných, zda si látky nechají dodatečně otestovat ve své vlasti, kde vyrábějí, u nás např. v institutu ITC Zlín. Vzhledem k nutnosti testovat každou barvu zvlášť, nákladnosti a časové náročnosti těchto testů to ovšem většina výrobcůa  dovozců nedělá. Pokud člověk neotestuje každou roli, ze které šije, stejně nikdy nemá naprostou jistotu, že látka vždy splňuje stejné parametry, byť je to alespoň "berlička" osvědčující kvalitu látky na začátku spolupráce s dodavatelem a také taková pojistka pro případ nutnosti jednat s úřady o případných problémech.

Je možné doobjednat vsadku k bundě nebo k mikině?

Ano. Ale jen k bundě naší výroby.

Vsadka bude mít s největší pravděpodobností jiný odstín než Vaše bunda (odstín se často liší roli od role).

Bunda musí mít zipy se stříbrnými jezdci s naším logem. Pokud by Vaše bunda měla nějaký jiný typ zipu, který jsme používali dříve a už nedržíme skladem, vsadku Vám můžeme došít, jen pokud nám ji pošlete spolu s kompatibilním zipem, který zakoupíte v galaterii přesně na míru k bundě a pošlete nám ho spolu s bundou.

Postup objednání vsadky:

1) Vsadku objednejte na našem e-shopu:

2) Bundu, se všemi vsadkami, které k ní máte, nám pošlete a do balíčku připište číslo objednávky vsadky:

Vsadky šijeme jen k bundám, které k nám pošlete. Nikdy neposíláme samostatné vsadky.

Můžete využít zpětnou zásilku Zásilkovny nebo jakýkoli jiný způsob dopravy, více info, jak nám zboží poslat, najdete TADY.

Došití vsadky realizujeme zhruba za 1-2 týdny od přijetí bundy (a platby).

Cena vsadek:

typ bundy softshellové bundy, svetry zimní bundy
cena nosící vsadky 1050,-Kč vč. DPH 1750,-Kč
cena těhotenské vsadky 750,-Kč vč. DPH 1050,-Kč vč. DPH

 

Je možné koupit si jen vsadku a používat ji s bundou od jiného výrobce?

To bohužel není možné. Sami bychom byli rádi, kdyby to bylo tak jednoduché, ale není. Vsadky by se nám určitě prodávaly velice dobře a nebyli byychom ohrožení tím, že bunda nepadne. :-)

Zipů je nepřeberné množství. Jsou kovové nebo plastové, kostěné nebo spirálové, a každá kombinace těchto zipů má jinou šíři zoubků. Není-li zip naprosto stejného typu se stejnou šíří zoubků, nejsou dva takové různé zipy spolu kompatibilní, tedy je spolu nezapnete. I u stejného typu zipu je kompatibilita často problém, zip třeba i zapnout jde, ale zoubky přeskakují. Potom jsou ještě stejné typy zipů (např. spirálové 5mm), které jsou od dvou různých výrobců a také je spolu nezapnete.

Dokonce ani zip jednoho typu od jednoho výrobce není jistý svou kompatibilitou, dokonce ani zip ze stejného balení (i když je to spíš výjimkou, tak se to také stává). Proto i pokud došíváme vsadku k Vaší bundě, potřebujeme tuto bundu zpět, abychom před všitím zipu vyzkoušeli jeho zapnutí.

Protože bereme jen jeden typ zipu pro naše výrobky, nejsme schopni došívat vsadky s jinými typy zipů. My prodáváme pouze hotové těhotenské a nosící mikiny a bundy vč. vsadek. K těmto našim výrobkům jsme schopni došít vsadku např. v případě ztráty vsadky nebo pokud chcete např. dvě nosící vsadky pro tandemové nošení.

V úvahu je potřeba vzít i délku Vaší bundy a tím pádem i délku zipu. My vsadky šijeme na míru k našim bundám, tj. pokud objednáte těhotenskou vsadku, budete vědět, že pasuje do Vaší bundy po celé její délce, nebude přečnívat ani u krku nebude chybět, nebude dělat "zub". Nosící vsadku zase zapnete od spodního orkaje bundy až do výše, kterou máme odzkoušenou s dítětem v šátku nebo nosítku. Pokud máte bundu jinak dlouhou, vsadka může končit dítěti třeba v polovině zad nebo naopak překrývat celou jeho hlavu. Můžete sice zipy víc rozepnout, ale na vsadce budete mít v tu chvíli nevyužitelnou kapuci a bude Vám foukat na hrudník.

Jaké jsou tedy možnosti?

1) Těhotenskou nebo nosící bundu tedy doporučujeme koupit jako komplet.

2) Pokud chcete nosit svou běžnou bundu a sháníte k ní vsadku, oslovte zakázkové krejčovství, ať Vám ušijí vsadku na míru.

3) Nebo si můžete koupit nosící kapsu a nosit ji třeba i s různými bundami (mohou ji např. využívat oba nosící rodiče). Nosící kapsa má tedy svoje výhody ve větší variabilitiě, ale zase na druhou stranu i nevýhody: Nasazuje se přes bundu a musí se upevňovat popruhy, což zhoršuje manipulaci. Pokud chcete mít dítě přimo na těle, pak svou bundu musíte v takovém případě nechat rozepnutou, tedy tepelný komfort není takový, jako byste byli s miminkem společně pod jednou bundou, musíte tedy více vrstvit. Pokud dítě dáváte na zapnutou bundu, pak jeho komfort např. na Vaší šusťákové bundě také nebude takový, jako je u Vás pod bundou. Zase na druhou stranu je to fajn třeba už pro chodící děti, které chcete mít komplet oblečené v zimním oblečení, nechat je venku i běhat a jen občas poponést a přikrát kapsou. Při každodenním nošení, a to třeba i několikrát denně, je nosicí kapsa ale trochu pro zlost a k tomu určenou nosicí bundu určitě oceníte.

Všechno je řešitelné, záleží už tedy jen na Vašich prioritách. :-)

Jsou možné zakázkové úpravy?

MOMENTÁLNĚ JE PŘIJÍMÁNÍ ZAKÁZKOVÝCH ÚPRAV POZASTAVENO. Děkujeme za pochopení.

Rozbil se mi zip. Opravíte mi ho?

Realizujeme záruční opravy i pozáruční servis, vč. výměny zipů. Nicméně je nutné mít k opravě k dispozici zip. Disponujeme již pouze novým typem zipů se stříbrnými jezdci s naším logem, který využíváme ve výrobě posledních několik let.

Pokud máte nějakou starší bundu ještě s jiným typem zipu, je nutné sehnat si k bundě zip v galanterii. Do galanterie přineste všechny další zipy, se kterými má zip jít zapnout (tj. bundu i všechny vsadky) a na místě jej vyzkoušejte.

Pokud máte zip nový (se stříbrnými jezdci) nebo jste si sehnala kompatibilní zip, můžete poslat bundu k nám na opravu, opět spolu se všemi vsadkami, ať můžeme zajistit i stejnou délku zipu na bundě a těhotenské vsadce (máte-li ji).

Výměnu zipu můžete objednat na našem e-shopu.

Výměnu zipu realizujeme během 1-2 týdnů.

Adresa pro zaslání bundy na opravu je: Jana Gebauerová Havelková, Komenského 498/2, 417 31 Novosedlice, tel. (pro přepravce) 736 532 650

Vaše soukromí je pro nás nade vše
Náš e-shop ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím a pokračovatPodrobné nastavení