O nás

Značku JOŽÁNEK jsem založila v r. 2008, při své první mateřské dovolené. Pojmenovala jsem ji po dceři, Johance, protože prvními výrobky byla řada kojeneckého oblečení. Ve spolupráci s několika šikovnými externími švadlenami jsme kolekci v r. 2011 rozšířili i o tolik žádané oblečení pro těhotné a kojící ženy. O toto zboží byl okamžitě velký zájem, a to hlavně z důvodu jeho absolutního nedostatku na českém trhu. Oblečení, které se tu v té době sehnat dalo, bylo z větší části velice drahé a obykle nebylo české výroby. V této době jsme se tedy rozhodli zacílit hlavně na těhotné a kojící ženy. Dosud je stěžejní nabídka tzv. "basic" oblečení pro těhotné a kojící. Klíčovými produkty jsou tedy noční košile, trička, tuniky, legíny, šaty a sukně.

V r. 2014 se nám narodil syn Dan. V této době už nebylo v mé moci věnovat se vyřizování objednávek a expedici zboží sama, a přidal se ke mně můj muž. Bylo to velké rozhodnutí, ale vyplatilo se a dokonale jsme se sehráli. Čas rozdělujeme mezi práci a rodinu, a to s přesvědčením, že nežijeme proto, abychom úspěšně podnikali, ale podnikáme proto, abych mohli dobře žít. Kromě dopolední v pracovní dny nás málokdy v práci zastihnete oba najednou, věnujeme se rodině. Proto nás omluvte, že odpoledne se někdy není možné nám dovolat a že objednávky došlé po 10. hodině dopoledne mohou v kritické dny být vyřízeny až následující pracovní den.

Časem vznikla i naše vlastní šicí dílna, ale externí švadleny pořád tvoří většinu pracovní síly. Tato spolupráce nám i jim vyhovuje, protože i ony jsou maminky a ocení možnost přizpůsobení vlastního času. Sklady, vlastní dílna a kanceláře jsou od r. 2015 společně na jedné adrese: Komenského 498/2, Novosedlice. Zde se nenáchází prodejna a protože se zatím neúčastníme EET, tak není možnost zde osobně převzít zboží a hotově jej uhradit. Nicméně po předchozí dohodě a platbě je možné zde zboží vyzvednout, popř. vyměnit či vrátit.

Rok 2015 byl pro nás rokem vzniku další velké části sortimentu. Po narození Dana, který nerad ležel ( obzvláště sám ), jsem objevila kouzlo nošení dítěte a po vyzkoušení různých variant zateplovacích kapes apod., jsem se začala zajímat i o nosící oblečení. Opět z důvodu jeho tehdejšího nedostatku na českém trhu a stupňující se poptávky našich velkoobchodních odběratelů jsme se rozhodli zařadit do nabídky nové kousky- nosící softshellové bundy. Protože nám doslova mizely pod rukama, zaměřujeme se nadále i na tento segment oblečení. Nyní je v nabídce už řada bund několika střihů, bavlněných i fleece mikin a také svetrů.

Jak děti rostou, stále přidáváme do nabídky i dětské oblečení. Pro miminka máme bodýčka, dupačky, polodupačky, pro větší dítka legíny, tepláčky, trička, mikiny a řadu sofsthellového oblečení, které je pro nás nedostižnou jedničkou od podzimu do jara ( v zimě jako "podvlékačky" používáme legíny ). Kromě čepiček, ponožek a spodního prádla lze vystačit s naší kolekcí ( máme vyzkoušeno :-) ).

Od r. 2017 jsme dostali jedinečnou příležitost převzít značku Haipa-daipa, která je více než 10 let spolehlivým dodavatelem kvalitlních látkových plen, svrchních kalhotek a příbuzného sortimentu na českém trhu. Se dvěma příjemnými zakladatelkami- Kateřinou Langley a Magdalenou Bubna-Litic jsme se již léta znaly. Kdysi jsme pro zn. Haipa-daipa šili kojenecké oblečení z BIO bavlny a byly jsme i po ukončení spolupráce v kontaktu. Značka Haipa-daipa byla tou, která dala chobotové pleně, tzv, "chobotce" jméno a nechala si patentovat autentický střih. Úspěšně odolávali také poptávce po zmenšovacích svrchních kalhotkách, a to proto, že jen ty, které opravdu přesně sedí okolo nožiček, opravdu neprotékají. Všechno zboží z původní dílny Haipa-daipa zachováme v nabídce, protože je prostě dokonalé a není co na něm měnit. Nicméně je načase přidat i něco nového, co vyvinuvší se "látkovací trh" požaduje, a proto máme v plánu i nové typy a designy plen i svrchňáčků, aby si každý mohl vybrat "to své". V únoru 2018 se nám narodila dvojčátka- holčička a chlapeček a stali se tak nedobrovolnými testery nových plenek a dalších chystaných novinek. Proto s můžete být jisti, že vše, co přidáme do nabídky, bude otestováno v opravdové zátěži. :-) 

Uvítáme všechny podněty, návrhy na nové produkty, zlepšení zboží ši služeb. Pokud budete naše zboží hodnotit na Heuréce ( formulář Vám přijde e-mailem po objednávce ), budeme rádi. Jsme také pro všechy možnosti spolupráce, které na jedné straně umožní zviditelnění nám, a na straně druhé my jsme schopni pomoci Vám se zviditelněním Vašeho dobrého projektu. Vždy rádi nabídneme splupráci šikovné švadleně s živnostenským listem. A vítáme samozřejmě nové obchodní partnery z řad kamenných prodejen i e-shopů, a to v ČR i zahraničí. Rádi bychom také navázali spolupráci s distributory našeho zboží v jiných zemích.

Doufám, že Vám zboží Jožánek a Haipa-daipa bude dělat jen samou radost a ulehčí Vám život.

Za tým JOŽÁNEK Jana Gebauerová Havelková