O nás

Jožánek je ryze česká značka. Všechno naše zboží je navržené, testované i vyrobené výhradně v České republice. Pečlivě dbáme nejen o profesionální zpracování výrobků, ale i  kvalitu materiálů, které z větší části nakupujeme přímo u výrobců, aby vlastnosti i kvalita látky byly stabilní a látky měly s jistotou potřebné certifikáty. Myslíme i na ekologii a od konce roku 2019 zboží balíme do obalů z recyklovaného plastu a také v nich zboží odesíláme.

Značku JOŽÁNEK jsem založila v r. 2008, při své první mateřské dovolené. Pojmenovala jsem ji po dceři Johance, které jsme doma říkali Jožánek, a prvními výrobky byla řada kojeneckého oblečení. Ve spolupráci s několika šikovnými externími švadlenami jsme kolekci v r. 2011 rozšířili i o tolik žádané oblečení pro těhotné a kojící ženy. O toto zboží byl okamžitě velký zájem, a to hlavně z důvodu jeho absolutního nedostatku na českém trhu. Oblečení, které se tu v té době sehnat dalo, bylo z větší části velice drahé a obykle nebylo české výroby. V této době jsme se tedy rozhodli zacílit hlavně na těhotné a kojící ženy. Dosud je stěžejní nabídka tzv. "basic" oblečení pro těhotné a kojící. Klíčovými produkty jsou tedy noční košile, trička, tuniky, legíny, šaty a sukně.

V r. 2014 se nám narodil syn Dan a do firmy se přidal můj muž a vše nabralo ještě rychlejší obrátky. Protože kapacity skladu ani švadlen tehdy přestávaly stačit, vznikla vlastní dílna a větší sklady látek i zboží, ve spojení s kancelářemi na jedné adrese: Komenského 498/2, Novosedlice. Zde se nenáchází prodejna, proto osobní návštěvy jako vyzvednutí či vyzkoušeí zboží jsou možné jen po domluvě.

S narozením Danečka, který se neobešel bez neustálého kontaktu, jsem objevila kouzlo nošení dítěte a po vyzkoušení různých variant zateplovacích kapes jsem se začala zajímat o nosící oblečení. Z důvodu jeho tehdejšího nedostatku na českém trhu a vysokých cen vznikly první kusy našich nosících softshelových bund. Na základě stupňující se poptávky našich velkoobchodních odběratelů, bundy nám doslova mizely pod rukama, se zaměřujeme i nadále i na tento segment oblečení. Nyní je v nabídce už řada bund i mikin a svetrů v mnoha střohových, barevných i materiálových variantách.

Jak děti rostou, stále přidáváme do nabídky i dětské oblečení. Pro miminka máme bodýčka, dupačky, pro větší dětilegíny, tepláčky, trička řadu sofsthellového oblečení, které je pro nás nedostižnou jedničkou od podzimu do jara.

Od r. 2017 jsme dostali jedinečnou příležitost převzít značku Haipa-daipa od jejích dvou sympatických zakladatelek, Kateřiny Langley a Magdaleny Bubna-Litic. Haipa-daipa byla v té době již více než 10 let spolehlivým dodavatelem kvalitních látkových plen, svrchních kalhotek a příbuzného sortimentu na českém trhu. Značka Haipa-daipa byla tou, která dala chobotové pleně, tzv, "chobotce" jméno a nechala si patentovat autentický střih. Všechno zboží z původní dílny Haipa-daipa zachováme v nabídce, protože je prostě dokonalé a není co na něm měnit. Zachováváme i původní dodavatele materiálu.

V r. 2018 se nám narodila dvojčátka Aneta a Jonáš a od jejich narození je to jedna výzva za druhou a jak už to tak u nás bývá, naše vlastní potřeby s dětmi spojené pomohly vytvořit další nové produkty. Ačkoli to bylo asi to nejnáčonější, čím jsme si z rodinného i výrobního hlediska prošli, podařilo se nám od roku 2018 vyvinout několik typů certifikovaných dětských nosítek, která si získávají výborné ohlasy. Poslední je Jonáš NEW, univerzální a originální přezkové nosítko pro děti skoro od narození až do 3 let.

Nyní je rok 2020 a nic se nezměnilo v tom, že nápadů je pořád víc, než stíháme realizovat. Za letošní rok plánujeme výrazně a trvale rozšířit nabídku dětského oblečení z úpletu i softshellu. Chystáme pro vás i autorské potisky látek. Hodně nám toho letos přibylo a ještě přibude v kategorii těhotenského a kojicího oblečení. A bude toho letos ještě mnohem víc, máte se na co těšit, i v segmentu nosícího i dámského oblečení. Pro lepší informovanost o novinkách nás sledujte na Facebooku, Instagramu nebo se přihlaste k odběru našeho Newsletteru na těchto stránkách.

Doufám, že Vám naše zboží bude dělat jen radost a ulehčí Vám život.

Za celý tým, který tvoří Jožánka, Jana Gebauerová Havelková

 

 

 

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím