O nás

Značku JOŽÁNEK jsem založila v r. 2008, při své první mateřské dovolené. Pojmenovala jsem ji po dceři, Johance, protože prvními výrobky byla řada kojeneckého oblečení. Ve spolupráci s několika šikovnými externími švadlenami jsme kolekci v r. 2011 rozšířili i o tolik žádané oblečení pro těhotné a kojící ženy. O toto zboží byl okamžitě velký zájem, a to hlavně z důvodu jeho absolutního nedostatku na českém trhu. Oblečení, které se tu v té době sehnat dalo, bylo z větší části velice drahé a obykle nebylo české výroby. V této době jsme se tedy rozhodli zacílit hlavně na těhotné a kojící ženy. Dosud je stěžejní nabídka tzv. "basic" oblečení pro těhotné a kojící. Klíčovými produkty jsou tedy noční košile, trička, tuniky, legíny, šaty a sukně.

V r. 2014 se nám narodil syn Dan. V této době už nebylo v mé moci věnovat se vyřizování objednávek a expedici zboží sama, a přidal se ke mně můj muž. Bylo to velké rozhodnutí, ale vyplatilo se a dokonale jsme se sehráli. Čas rozdělujeme mezi práci a rodinu, a to s přesvědčením, že nežijeme proto, abychom úspěšně podnikali, ale podnikáme proto, abych mohli dobře žít. Kromě dopolední v pracovní dny nás málokdy v práci zastihnete oba najednou, věnujeme se rodině. Proto nás omluvte, že odpoledne se někdy není možné nám dovolat a že objednávky došlé po 10. hodině dopoledne mohou v kritické dny být vyřízeny až následující pracovní den.

Časem vznikla i naše vlastní šicí dílna, ale externí švadleny pořád tvoří většinu pracovní síly. Tato spolupráce nám i jim vyhovuje, protože i ony jsou maminky a ocení možnost přizpůsobení vlastního času. Sklady, vlastní dílna a kanceláře jsou od r. 2015 společně na jedné adrese: Komenského 498/2, Novosedlice. Zde se nenáchází prodejna a protože se zatím neúčastníme EET, tak není možnost zde osobně převzít zboží a hotově jej uhradit. Nicméně po předchozí dohodě a platbě je možné zde zboží vyzvednout, popř. vyměnit či vrátit.

Rok 2015 byl pro nás rokem vzniku další velké části sortimentu. Po narození Dana, který nerad ležel ( obzvláště sám ), jsem objevila kouzlo nošení dítěte a po vyzkoušení různých variant zateplovacích kapes apod., jsem se začala zajímat i o nosící oblečení. Opět z důvodu jeho tehdejšího nedostatku na českém trhu a stupňující se poptávky našich velkoobchodních odběratelů jsme se rozhodli zařadit do nabídky nové kousky- nosící softshellové bundy. Protože nám doslova mizely pod rukama, zaměřujeme se nadále i na tento segment oblečení. Nyní je v nabídce už řada bund několika střihů, bavlněných i fleece mikin a také svetrů.

Jak děti rostou, stále přidáváme do nabídky i dětské oblečení. Pro miminka máme bodýčka, dupačky, polodupačky, pro větší dítka legíny, tepláčky, trička, mikiny a řadu sofsthellového oblečení, které je pro nás nedostižnou jedničkou od podzimu do jara ( v zimě jako "podvlékačky" používáme legíny ). Kromě čepiček, ponožek a spodního prádla lze vystačit s naší kolekcí ( máme vyzkoušeno :-) ).

Od r. 2017 jsme dostali jedinečnou příležitost převzít značku Haipa-daipa, která je více než 10 let spolehlivým dodavatelem kvalitlních látkových plen, svrchních kalhotek a příbuzného sortimentu na českém trhu. Se dvěma příjemnými zakladatelkami- Kateřinou Langley a Magdalenou Bubna-Litic jsme se již léta znaly. Kdysi jsme pro zn. Haipa-daipa šili kojenecké oblečení z BIO bavlny a byly jsme i po ukončení spolupráce v kontaktu. Značka Haipa-daipa byla tou, která dala chobotové pleně, tzv, "chobotce" jméno a nechala si patentovat autentický střih. Úspěšně odolávali také poptávce po zmenšovacích svrchních kalhotkách, a to proto, že jen ty, které opravdu přesně sedí okolo nožiček, opravdu neprotékají. Všechno zboží z původní dílny Haipa-daipa zachováme v nabídce, protože je prostě dokonalé a není co na něm měnit. Nicméně je načase přidat i něco nového, co vyvinuvší se "látkovací trh" požaduje, a proto máme v plánu i nové typy a designy plen i svrchňáčků, aby si každý mohl vybrat "to své". V únoru 2018 se nám narodila dvojčátka- holčička a chlapeček a stali se tak nedobrovolnými testery nových plenek a dalších chystaných novinek. Proto s můžete být jisti, že vše, co přidáme do nabídky, bude otestováno v opravdové zátěži. :-) 

Uvítáme všechny podněty, návrhy na nové produkty, zlepšení zboží ši služeb. Pokud budete naše zboží hodnotit na Heuréce ( formulář Vám přijde e-mailem po objednávce ), budeme rádi. Jsme také pro všechy možnosti spolupráce, které na jedné straně umožní zviditelnění nám, a na straně druhé my jsme schopni pomoci Vám se zviditelněním Vašeho dobrého projektu. Vždy rádi nabídneme splupráci šikovné švadleně s živnostenským listem. A vítáme samozřejmě nové obchodní partnery z řad kamenných prodejen i e-shopů, a to v ČR i zahraničí. Rádi bychom také navázali spolupráci s distributory našeho zboží v jiných zemích.

Doufám, že Vám zboží Jožánek a Haipa-daipa bude dělat jen samou radost a ulehčí Vám život.

Za tým JOŽÁNEK Jana Gebauerová Havelková

 

 

Nejnovější články

Když kojení nestačí nebo maminka potřebuje nutně někam odejít na delší dobu, než je obvyklý interval mezi kojením, je třeba nakrmit miminko jinak. Jak na to, aby nedošlo k narušení kojení a případně následnému bojkotu?
Pokud nastanou horké letní dny a teplota dosahuje tropických hodnot, je obecně lepší chodit ven spíše z rána nebo později k večeru. Pokud můžete, vyhýbejte se největšímu horku přes poledne a volte trasy, které vedou většinou ve stínu.
Naše plena Pastelka je ušitá z bavlněného froté. Nevypadá jak jednorázovka, není na suchý zip ani patentky, ale uvázat ji hravě zvládne každý (ii tatínek nebo babička).