Třetí měsíc s dvojčátky aneb z maminky se stává chlap

Vytvořeno31.07.2017

Děti už váží 5 kilo a tak se v autosedačkách pěkně pronesou, proto apeluji na  všechny řidiče, aby na přechodu pro chodce zastavili ženám, co mají v ruce autosedačku, natož pak dvě  Pokud máte to štěstí nést dvě autosedačky, můžete dělat třeba výpady, abyste měli svalnaté i jiné partie, než bicepsy  V tomto měsíci se děti začaly usmívat, když vás vidí a řeknu vám, že ty jejich roztomilé úsměvy vám ten den hned udělají hezčí. Ovšem nesmíte se nad ně naklánět až příliš, protože vás bez milosrdně kopnou do prsou.

Ve třetím měsíci už děti nespinkají po každém krmení, jak jsme byli s tatínkem doposud zvyklí a tak je potřeba vymyslet něco, čím je zabavit. Pořídili jsme proto hrazdičku s hračkami. Nejlepší jsou ovšem hračky se zrcátky, kde se děti vidí a zároveň tak posilujete jejich zdravé sebevědomí  Našemu Vendovi se tuhle v televizi zalíbil hokejový zápas mezi Spartou a Libercem a byl u toho tak rozvášněný, že jsem si to  nedovolila přepnout. Tatínkovi totiž tento program často přepínám na nějaký jiný  Ovšem Viktorka u toho z neznámého důvodu usnula, ale věřím, že jakmile dosáhne na  ovladač, projeví se geny po mamince. 

Tím, že dvojčata už přes den méně spí, stíhám doma méně práce než dřív. Říká se, že ženy zvládnou dvě a více aktivit najednou. V mém případě to bohužel kolikrát není. Když jsem posledně uspávala malou a do toho jedla pozdní oběd ve formě objednané pizzy (nebyl čas uvařit) a navíc v televizi běželo něco zajímavého (asi ordinace), tak pak koukám a ejhle, Viktorka má na hlavě žampion.

Vašíka začala trápit zácpa, sice nijak nepláče a pořád prdí, což si říkám, že je dobré znamení, ale když pak vidím ten obsah, mám pocit, že akorát tak zaděláváme na velký ekologický problém. A tak se kolikrát hádáme s tatínkem, kdo Vendu přebalí. Po tomto se už tatínkům vůbec nedivím, že se jim nechce do přebalování.

Každopádně kočárek je stále zaručeným prostředkem, jak děti uspat. U nás je mu ale velkou konkurencí také auto. A tak vítám české silnice, obzvlášť, když se někde frézuje, protože to Vendu zaručeně uspí. Ovšem u Viktorky to maminka musí vytáhnout alespoň na 130 km/h. Takže doufám, že nejsem vybodovaná nebo mě někde nezměří.

A co napsat závěrem? Stává se ze mě chlap. Kvůli kopancům přijdu o prsa, koukám na sportovní kanály, jím u toho jako čuně, nerada přebaluju a řídím jako prase. Takže bych si mohla oholit aspoň ty nohy :-D

AutorIng. Veronika Nováková
VýrobceJOŽÁNEK
Zdrojwww.jozanek.cz
Vaše soukromí je pro nás nade vše
Náš e-shop ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím a pokračovatPodrobné nastavení